METS ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | — | — | −47 980 | −47 848 | −35 428 | −38 000 |
| Resultat før skatt | −662 029 | 1 068 295 | 676 176 | −1 449 510 | 1 767 247 | −305 528 | −132 321 | −320 977 | −688 330 | −4 923 474 | 11 676 | 1 534 921 | 3 516 000 |
| Årsresultat | −517 468 | 833 323 | 527 297 | −1 131 109 | 1 724 655 | −305 528 | −132 321 | −320 977 | −688 330 | −4 923 474 | 11 676 | 1 534 921 | 3 516 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 779 738 | 2 356 656 | 1 463 882 | 1 038 304 | 2 110 286 | 1 397 595 | 1 648 568 | 1 788 888 | 2 109 865 | 2 798 194 | 7 721 667 | 12 075 090 | 13 535 000 |
| Egenkapital | 1 767 738 | 2 285 206 | 1 451 882 | 924 585 | 2 055 694 | 1 331 039 | 1 636 568 | 1 768 888 | 2 089 865 | 2 778 194 | 7 701 667 | 12 055 090 | 13 521 000 |
| Sum gjeld | 12 000 | 71 450 | 12 000 | 113 719 | 54 592 | 66 556 | 12 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 14 000 |
| Kortsiktig gjeld | 12 000 | 71 450 | 12 000 | 113 719 | 54 592 | 66 556 | 12 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 14 000 |
| Egenkapitalandel | 99,3 % | 97 % | 99,2 % | 89 % | 97,4 % | 95,2 % | 99,3 % | 98,9 % | 99,1 % | 99,3 % | 99,7 % | 99,8 % | 99,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.