Tegllageret ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 3 103 997 | 1 302 147 | 253 642 | 335 883 | 364 895 | 93 356 | 83 445 | 67 459 | 110 762 | −441 529 | 543 225 | −73 820 | 177 943 | 67 376 |
| Resultat før skatt | 3 021 484 | 1 244 463 | 241 284 | 295 138 | 349 962 | 85 497 | 79 848 | 69 446 | 110 762 | −439 851 | 542 789 | −71 488 | 178 657 | 67 261 |
| Årsresultat | 2 356 089 | 970 653 | 188 202 | 230 208 | 272 802 | 66 462 | 62 275 | 54 164 | 86 395 | −343 178 | 431 094 | −71 488 | 134 032 | 44 267 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 10 917 156 | 7 988 119 | 3 189 801 | 3 215 769 | 1 778 496 | 766 880 | 1 074 751 | 869 884 | 1 097 809 | 1 460 616 | 1 752 124 | 609 321 | 925 161 | 437 860 |
| Egenkapital | 5 413 775 | 4 057 685 | 723 021 | 534 819 | 604 611 | 331 810 | 265 350 | 603 074 | 548 911 | 462 515 | 805 693 | 374 599 | 446 087 | 312 055 |
| Sum gjeld | 5 503 381 | 3 930 434 | 2 466 780 | 2 680 950 | 1 173 885 | 435 070 | 809 401 | 266 810 | 548 898 | 998 101 | 946 431 | 234 722 | 479 074 | 125 805 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | 2 466 780 | 2 680 950 | 1 173 885 | 435 070 | 809 401 | 266 810 | 548 898 | 998 101 | 946 431 | 234 722 | 479 074 | 125 805 |
| Egenkapitalandel | 49,6 % | 50,8 % | 22,7 % | 16,6 % | 34 % | 43,3 % | 24,7 % | 69,3 % | 50 % | 31,7 % | 46 % | 61,5 % | 48,2 % | 71,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.