LMATEKNIK ApS
Årsregnskap 2013–2026, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2026
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2026
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −129 744 | 42 250 | 76 743 | 45 915 | −83 795 | 80 271 | 127 816 | 94 931 | −441 | 95 496 | −44 808 | 316 773 | 24 798 | −197 362 |
| Resultat før skatt | −131 846 | 42 506 | 71 600 | 44 010 | −85 656 | −22 548 | 103 450 | 94 931 | −2 013 | 91 866 | −46 563 | 246 840 | −1 259 | −205 583 |
| Årsresultat | −104 669 | 32 022 | 58 532 | 44 010 | −85 656 | −40 568 | 74 940 | 72 165 | −11 046 | 70 654 | −40 309 | 173 018 | −4 914 | −159 568 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 168 829 | 338 749 | 333 824 | 452 836 | 268 116 | 524 090 | 491 512 | 470 505 | 342 490 | 237 462 | 257 668 | 293 102 | 338 343 | 374 815 |
| Egenkapital | 146 964 | 251 633 | 280 611 | 251 792 | 207 782 | 293 438 | 334 007 | 259 066 | 186 901 | 197 947 | 127 294 | 167 602 | −5 415 | −501 |
| Sum gjeld | 21 865 | 87 116 | 53 213 | 201 044 | 60 334 | 230 652 | 157 505 | 211 439 | 155 589 | 39 515 | 130 374 | 125 500 | 343 758 | 375 316 |
| Kortsiktig gjeld | 21 865 | 87 116 | 53 213 | 201 044 | 60 334 | 230 652 | 128 487 | 195 335 | 148 777 | 39 515 | 57 539 | 35 820 | 257 653 | 300 558 |
| Egenkapitalandel | 87 % | 74,3 % | 84,1 % | 55,6 % | 77,5 % | 56 % | 68 % | 55,1 % | 54,6 % | 83,4 % | 49,4 % | 57,2 % | −1,6 % | −0,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.