KARL A. HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | 263 200 | 138 605 | 253 074 | 208 258 | 263 966 | 292 633 | 305 162 | 256 802 | 444 498 |
| Resultat før skatt | 3 336 346 | 4 683 771 | 3 469 580 | −1 870 493 | 5 920 238 | 5 576 284 | 4 130 886 | −105 124 | 3 715 241 | 2 111 843 | 1 865 413 | −185 732 | 1 319 796 | 2 503 016 |
| Årsresultat | 3 022 299 | 3 870 739 | 3 152 969 | −1 302 840 | 5 434 285 | 5 201 096 | 3 579 999 | 132 374 | 3 499 443 | 1 847 321 | 1 632 413 | −470 274 | 1 126 099 | 2 311 482 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 49 280 588 | 46 816 746 | 42 892 381 | 42 153 993 | 44 361 731 | 39 440 793 | 34 420 200 | 32 465 488 | 32 883 054 | 30 563 845 | 31 751 653 | 30 258 750 | 31 976 884 | 31 554 925 |
| Egenkapital | 46 381 534 | 44 359 235 | 41 488 496 | 39 335 527 | 41 638 367 | 37 204 082 | 33 002 986 | 30 422 987 | 31 290 613 | 28 791 170 | 31 443 849 | 29 921 436 | 31 391 710 | 31 265 611 |
| Sum gjeld | 2 899 054 | 2 457 511 | 1 403 885 | 2 818 466 | 2 723 364 | 2 236 711 | 1 417 214 | 2 042 501 | 1 592 441 | 1 772 675 | 307 804 | 337 314 | 585 174 | 289 314 |
| Kortsiktig gjeld | 2 899 054 | 2 457 511 | 1 403 885 | 2 818 466 | 2 723 364 | 2 236 711 | 1 417 214 | 2 042 501 | 1 592 441 | 1 772 675 | 307 804 | 337 314 | 585 174 | 289 314 |
| Egenkapitalandel | 94,1 % | 94,8 % | 96,7 % | 93,3 % | 93,9 % | 94,3 % | 95,9 % | 93,7 % | 95,2 % | 94,2 % | 99 % | 98,9 % | 98,2 % | 99,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.