OLESAN HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −199 329 | −1 101 468 | −485 647 | −226 981 | −226 598 | −227 744 | −229 102 | −225 928 | −131 517 | −229 867 | −13 963 | −7 592 | −7 394 | −7 563 |
| Resultat før skatt | 11 689 | −1 480 019 | 1 746 314 | 107 162 | 86 675 | 115 583 | 149 395 | −272 020 | 2 673 483 | −1 427 122 | 491 439 | 2 970 216 | 565 808 | 435 630 |
| Årsresultat | 109 349 | −1 377 817 | 1 781 536 | 164 208 | 159 159 | 172 066 | 216 629 | −294 195 | 2 673 497 | −1 426 690 | 432 621 | 2 921 429 | 555 652 | 437 511 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 9 305 992 | 8 885 060 | 9 920 547 | 7 807 422 | 7 698 753 | 7 637 984 | 7 525 660 | 7 338 080 | 7 783 154 | 5 362 707 | 6 684 304 | 6 254 714 | 3 442 390 | 2 956 037 |
| Egenkapital | 7 223 918 | 7 249 569 | 8 749 386 | 7 085 650 | 7 035 842 | 6 989 683 | 6 928 217 | 6 819 588 | 7 219 583 | 4 649 486 | 6 177 376 | 5 843 155 | 2 921 726 | 2 464 474 |
| Sum gjeld | 2 082 074 | 1 635 491 | 1 171 161 | 721 772 | 662 911 | 648 301 | 597 443 | 518 492 | 563 571 | 713 221 | 506 928 | 411 559 | 520 664 | 491 563 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | 563 571 | — | 506 928 | 411 559 | 520 664 | 491 563 |
| Egenkapitalandel | 77,6 % | 81,6 % | 88,2 % | 90,8 % | 91,4 % | 91,5 % | 92,1 % | 92,9 % | 92,8 % | 86,7 % | 92,4 % | 93,4 % | 84,9 % | 83,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.