RUDBERG HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −8 252 | −8 089 | 85 308 | 364 448 | −46 322 | 93 339 | 2 365 | −3 600 | −4 601 | −4 500 | −5 876 | — | — | — |
| Resultat før skatt | 781 176 | 1 747 031 | 116 760 | 385 408 | −19 411 | 119 730 | 98 992 | −182 133 | −97 772 | −7 823 | 1 701 519 | 35 030 | 222 754 | −4 200 |
| Årsresultat | 777 172 | 1 742 389 | 111 502 | 382 196 | −23 987 | 113 900 | 90 724 | −186 864 | −102 092 | −11 945 | 1 702 301 | −31 291 | 218 187 | 953 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 5 677 417 | 4 863 766 | 3 095 608 | 2 967 195 | 2 631 227 | 2 668 985 | 2 553 982 | 2 465 931 | 2 659 731 | 2 751 186 | 2 732 199 | 1 023 075 | 1 057 004 | 814 718 |
| Egenkapital | 5 254 026 | 4 544 354 | 2 862 965 | 2 810 363 | 2 485 367 | 2 620 854 | 2 506 954 | 2 416 230 | 2 603 094 | 2 705 186 | 2 717 131 | 1 014 830 | 983 539 | 765 351 |
| Sum gjeld | 423 391 | 319 412 | 232 643 | 156 832 | 145 860 | 48 131 | 47 028 | 49 701 | 56 637 | 46 000 | 15 068 | 8 246 | 73 465 | 49 367 |
| Kortsiktig gjeld | 423 391 | 319 412 | 232 643 | 156 832 | 145 860 | 48 131 | 47 028 | 49 701 | 56 637 | 46 000 | 15 068 | 8 246 | 73 465 | 49 367 |
| Egenkapitalandel | 92,5 % | 93,4 % | 92,5 % | 94,7 % | 94,5 % | 98,2 % | 98,2 % | 98 % | 97,9 % | 98,3 % | 99,4 % | 99,2 % | 93 % | 93,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.