HANS HØJ LAGERINVENTAR A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 955 095 | −75 462 | −783 839 | 3 809 949 | 3 809 063 | 2 591 966 | 3 330 088 | 2 935 727 | 2 717 117 | 2 125 796 | 3 750 721 | 1 304 178 | 806 550 | 839 000 |
| Resultat før skatt | 3 720 612 | 1 350 153 | 366 164 | 3 312 954 | 3 515 946 | 2 448 424 | 3 241 216 | 2 377 883 | 2 729 997 | 2 140 628 | 3 701 714 | — | — | — |
| Årsresultat | 3 631 208 | 1 384 216 | 612 814 | 2 560 648 | 2 741 913 | 1 908 707 | 2 528 151 | 1 850 646 | 2 127 736 | 1 669 512 | 2 831 744 | 958 894 | 551 391 | 588 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 24 541 215 | 20 769 509 | 19 456 054 | 18 442 038 | 18 965 113 | 18 150 009 | 14 187 520 | 12 980 784 | 12 059 094 | 9 183 319 | 9 048 091 | 5 549 771 | 5 237 853 | 4 629 000 |
| Egenkapital | 19 698 291 | 16 063 391 | 14 778 451 | 14 223 737 | 14 263 089 | 11 634 175 | 9 725 468 | 8 197 317 | 7 846 671 | 6 718 935 | 6 049 424 | 3 717 680 | 3 178 786 | 2 927 000 |
| Sum gjeld | 4 842 924 | 4 706 118 | 4 677 603 | 4 218 301 | 4 702 024 | 6 515 834 | 4 462 052 | 4 783 467 | 4 212 423 | 2 464 384 | 2 998 667 | 1 832 091 | 2 059 067 | 1 702 000 |
| Kortsiktig gjeld | 4 842 924 | 4 706 118 | 4 677 603 | — | — | — | — | 4 783 467 | — | 2 464 384 | 2 998 667 | 1 832 091 | 2 059 067 | 1 702 000 |
| Egenkapitalandel | 80,3 % | 77,3 % | 76 % | 77,1 % | 75,2 % | 64,1 % | 68,5 % | 63,1 % | 65,1 % | 73,2 % | 66,9 % | 67 % | 60,7 % | 63,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.