S.H. NIELSEN HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −9 728 | −36 352 | −20 442 | −35 402 | −20 005 | −19 016 | −26 194 | −19 920 | 29 339 | 260 594 | −43 444 | −116 436 | 127 658 | 134 807 |
| Resultat før skatt | 50 219 | 25 237 | −20 556 | −3 823 517 | −15 152 | 5 201 414 | −30 650 | −49 979 | 27 506 | 259 478 | −43 444 | −116 446 | 127 658 | 99 036 |
| Årsresultat | 50 219 | 25 237 | −20 556 | −3 823 517 | −15 150 | 5 201 414 | −30 650 | −49 979 | 20 686 | 230 394 | −43 444 | −116 446 | 127 658 | 99 036 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 337 625 | 1 279 540 | 1 224 640 | 1 227 835 | 5 044 389 | 5 166 628 | 130 422 | 153 426 | 215 193 | 237 596 | 21 006 | 74 194 | 190 328 | 96 155 |
| Egenkapital | 1 259 272 | 1 209 052 | 1 183 816 | 1 204 372 | 5 027 886 | 5 156 036 | 65 222 | 95 872 | 145 851 | 125 165 | −25 230 | 18 214 | 134 659 | 7 001 |
| Sum gjeld | 78 353 | 70 488 | 40 824 | 23 463 | 16 503 | 10 592 | 65 200 | 57 554 | 69 342 | 112 431 | 46 236 | 55 980 | 55 669 | 89 154 |
| Kortsiktig gjeld | 78 353 | 70 488 | 40 824 | 23 463 | 16 503 | 10 592 | 65 200 | 57 554 | 69 342 | 112 431 | 46 236 | 35 980 | 55 669 | 89 154 |
| Egenkapitalandel | 94,1 % | 94,5 % | 96,7 % | 98,1 % | 99,7 % | 99,8 % | 50 % | 62,5 % | 67,8 % | 52,7 % | −120,1 % | 24,5 % | 70,8 % | 7,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.