PETER ANDERSEN, BIRKERØD HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −66 000 | −107 608 | −84 961 | — | — | −1 250 | — | — | — | — | — | −2 500 | −2 500 | −3 000 |
| Resultat før skatt | 2 472 733 | −2 958 137 | −3 625 405 | −9 313 410 | 7 557 450 | 9 253 444 | 6 787 507 | 1 161 376 | 418 850 | 190 634 | 138 409 | 366 554 | 328 060 | −5 000 |
| Årsresultat | 2 472 733 | −2 958 137 | −3 625 405 | −9 314 015 | 7 542 010 | 9 254 169 | 6 787 797 | 1 161 314 | 417 887 | 189 827 | 136 035 | 364 768 | 325 888 | −8 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 10 407 066 | 7 776 333 | 10 726 758 | 14 738 754 | 24 605 325 | 17 104 012 | 8 848 592 | 2 160 674 | 1 156 055 | 786 991 | 697 978 | 695 971 | 496 419 | 219 000 |
| Egenkapital | 10 092 796 | 7 687 563 | 10 645 701 | 14 671 106 | 24 585 121 | 17 099 611 | 8 845 443 | 2 157 645 | 1 096 330 | 778 444 | 688 617 | 652 583 | 487 815 | 210 000 |
| Sum gjeld | 314 270 | 88 770 | 81 057 | 67 648 | 20 204 | 4 401 | 3 149 | 3 029 | 59 725 | 8 547 | 9 361 | 43 388 | 8 604 | 9 000 |
| Kortsiktig gjeld | 314 270 | 88 770 | 81 057 | 67 648 | 20 204 | 4 401 | 3 149 | 3 029 | 59 725 | 8 547 | 9 361 | 43 388 | 8 604 | 9 000 |
| Egenkapitalandel | 97 % | 98,9 % | 99,2 % | 99,5 % | 99,9 % | 100 % | 100 % | 99,9 % | 94,8 % | 98,9 % | 98,7 % | 93,8 % | 98,3 % | 95,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.