ORPHISM ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 1 672 706 | 2 367 629 | −3 048 945 | 600 442 | 2 069 048 | −1 205 983 | 3 765 683 | — | 3 361 211 | — | −2 174 534 | 2 774 794 | 392 294 |
| Resultat før skatt | 1 487 228 | 2 369 684 | −3 165 448 | 588 407 | 1 886 597 | −1 252 700 | 3 766 591 | 187 797 | 3 596 237 | −567 114 | −2 998 496 | 3 330 715 | 633 779 |
| Årsresultat | 1 160 942 | 1 849 478 | −2 467 166 | 460 353 | 1 464 531 | −977 970 | 2 936 480 | 142 801 | 2 801 072 | −469 578 | −2 341 217 | 2 512 594 | 476 639 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 3 977 957 | 4 562 341 | 4 104 177 | 5 709 833 | 5 280 532 | 5 524 965 | 9 188 407 | 7 904 858 | 7 687 935 | 12 489 141 | 8 883 326 | 8 826 047 | 4 626 010 |
| Egenkapital | 1 899 351 | 1 638 409 | −211 069 | 2 256 097 | 1 795 744 | 331 213 | 3 559 183 | 2 422 703 | 3 179 902 | 378 830 | 848 408 | 4 089 626 | 1 577 032 |
| Sum gjeld | 2 078 606 | 2 923 932 | 4 315 246 | 3 453 736 | 3 484 788 | 5 193 752 | 5 629 224 | 5 482 155 | 4 508 033 | 12 110 311 | 8 034 918 | 4 736 421 | 3 048 978 |
| Kortsiktig gjeld | 2 078 606 | 2 923 932 | 4 315 246 | — | — | 5 193 752 | — | 5 482 155 | — | 12 110 311 | 8 034 918 | — | 3 048 978 |
| Egenkapitalandel | 47,7 % | 35,9 % | −5,1 % | 39,5 % | 34 % | 6 % | 38,7 % | 30,6 % | 41,4 % | 3 % | 9,6 % | 46,3 % | 34,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.