HØJBO HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −41 806 | — | — | — | — | — | — | — | −24 478 | 6 504 | −50 911 | −11 874 | −17 519 | −10 000 |
| Resultat før skatt | 16 511 | — | — | 10 592 | −283 074 | −256 522 | 212 127 | −445 979 | 6 867 246 | 49 947 | −81 195 | 342 095 | −709 042 | 403 000 |
| Årsresultat | 16 511 | 16 260 | 16 023 | 10 592 | −193 222 | −224 445 | 245 032 | −446 779 | 6 878 321 | 76 811 | −77 562 | 343 975 | −704 699 | 404 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 533 793 | 1 517 283 | 1 543 287 | 1 525 638 | 1 474 409 | 1 672 629 | 1 897 075 | 1 691 725 | 8 276 217 | 2 129 400 | 2 030 937 | 2 091 900 | 1 740 207 | 2 597 000 |
| Egenkapital | 1 523 793 | 1 507 283 | 1 491 022 | 1 475 000 | 1 464 408 | 1 657 630 | 1 882 075 | 1 676 724 | 8 215 785 | 1 688 978 | 1 612 167 | 1 689 729 | 1 345 755 | 2 146 000 |
| Sum gjeld | 10 000 | 10 000 | 52 265 | 50 638 | 10 001 | 14 999 | 15 000 | 15 001 | 60 432 | 440 422 | 418 770 | 402 171 | 394 452 | 451 000 |
| Kortsiktig gjeld | 10 000 | 10 000 | 52 265 | 50 638 | 10 001 | 14 999 | 15 000 | 15 001 | 60 432 | 440 422 | 418 770 | 402 171 | 394 452 | 451 000 |
| Egenkapitalandel | 99,3 % | 99,3 % | 96,6 % | 96,7 % | 99,3 % | 99,1 % | 99,2 % | 99,1 % | 99,3 % | 79,3 % | 79,4 % | 80,8 % | 77,3 % | 82,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.