SCHULTZ & CO VVS ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 1 528 318 | 1 520 338 | 1 525 575 | 2 323 377 | 1 704 281 | — | 1 116 691 | −1 110 013 | 2 789 658 | 198 048 | 2 174 053 | 732 453 | 487 664 | 90 879 |
| Resultat før skatt | 1 422 440 | 1 452 351 | 1 506 198 | 2 284 501 | 1 647 717 | 2 186 805 | 982 688 | −1 082 325 | 2 832 487 | 191 828 | 2 098 618 | 650 671 | 371 911 | −24 812 |
| Årsresultat | 1 088 773 | 1 115 873 | 1 158 146 | 1 758 998 | 1 271 716 | 1 691 560 | 752 702 | −848 823 | 2 195 347 | 148 358 | 1 601 820 | 480 458 | 269 057 | −30 276 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 6 020 883 | 6 314 522 | 6 734 770 | 8 117 512 | 6 915 263 | 6 581 531 | 6 513 154 | 4 461 467 | 6 859 925 | 7 005 938 | 7 215 540 | 5 184 387 | 5 998 959 | 4 481 245 |
| Egenkapital | 1 264 157 | 1 375 384 | 1 459 511 | 2 001 365 | 1 442 367 | 1 973 168 | 281 608 | −471 094 | 2 527 729 | 1 961 488 | 3 413 130 | 2 291 310 | 1 810 852 | 1 541 795 |
| Sum gjeld | 4 756 726 | 4 939 138 | 5 275 259 | 6 116 147 | 5 472 896 | 4 608 363 | 6 231 546 | 4 932 561 | 4 332 196 | 5 044 450 | 3 802 410 | 2 893 077 | 4 188 107 | 2 939 450 |
| Kortsiktig gjeld | 4 756 726 | 4 939 138 | 5 275 259 | 6 116 147 | 5 472 896 | 4 482 024 | 6 231 546 | 4 932 561 | 4 332 196 | — | — | — | — | 1 857 537 |
| Egenkapitalandel | 21 % | 21,8 % | 21,7 % | 24,7 % | 20,9 % | 30 % | 4,3 % | −10,6 % | 36,8 % | 28 % | 47,3 % | 44,2 % | 30,2 % | 34,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.