LEIF JOHANSEN HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | 576 000 | 516 000 | 504 000 | 924 000 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −5 887 | −8 450 | −3 300 | −1 251 | −1 250 | −1 250 | −3 793 | −26 714 | −13 364 | — | — | 504 798 | 549 016 | 549 000 |
| Resultat før skatt | 1 901 051 | 845 326 | −735 110 | 4 795 181 | 6 418 124 | 3 030 721 | 3 297 852 | 3 829 677 | 3 815 664 | 3 153 079 | 4 711 466 | 4 644 786 | 3 651 296 | 3 539 000 |
| Årsresultat | 1 938 781 | 676 190 | −1 079 520 | 4 643 557 | 6 238 131 | 2 826 363 | 3 107 398 | 3 631 545 | 3 655 262 | 3 015 557 | 4 449 582 | 4 422 179 | 3 420 621 | 3 255 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 97,8 % | 108,9 % | 59,4 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 772,5 % | 857 % | 678,7 % | 352,3 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 81 697 370 | 90 040 512 | 88 596 654 | 89 731 436 | 75 097 592 | 71 704 988 | 68 314 064 | 66 597 815 | 61 510 465 | 56 621 886 | 55 763 259 | 60 048 573 | 43 401 950 | 39 409 000 |
| Egenkapital | 80 106 333 | 78 167 552 | 77 491 362 | 78 570 882 | 73 927 325 | 67 689 194 | 64 862 831 | 61 755 433 | 58 123 888 | 54 468 626 | 51 471 739 | 46 959 103 | 42 536 924 | 39 116 000 |
| Sum gjeld | 1 591 037 | 11 872 960 | 11 105 292 | 11 160 554 | 1 170 267 | 4 015 794 | 3 451 233 | 4 842 382 | 3 386 577 | 2 153 260 | 4 291 520 | 13 089 470 | 865 026 | 293 000 |
| Kortsiktig gjeld | 1 591 037 | 11 872 960 | 11 105 292 | 11 160 554 | 1 170 267 | 4 015 794 | 3 451 233 | 4 842 382 | 3 386 577 | 2 153 260 | 4 291 520 | 13 089 470 | 865 026 | 293 000 |
| Egenkapitalandel | 98,1 % | 86,8 % | 87,5 % | 87,6 % | 98,4 % | 94,4 % | 94,9 % | 92,7 % | 94,5 % | 96,2 % | 92,3 % | 78,2 % | 98 % | 99,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.