NORDIC TREND ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 168 102 | 142 788 | 140 754 | 108 274 | 132 941 | — | 196 380 | 250 695 | — | — | 24 117 | −110 666 | −33 939 |
| Resultat før skatt | 150 029 | 137 604 | 124 825 | 85 499 | 125 155 | −179 942 | 193 556 | 247 746 | −1 357 | 48 219 | — | — | — |
| Årsresultat | 100 645 | 100 019 | 86 386 | 62 344 | 154 867 | −179 942 | 193 556 | 247 746 | −1 357 | 37 186 | 23 746 | 47 618 | −34 122 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 105 348 | 2 139 278 | 2 023 357 | 1 307 573 | 1 561 108 | 871 942 | 1 083 193 | 833 681 | 512 899 | 418 798 | 313 624 | 275 031 | 441 036 |
| Egenkapital | 802 768 | 702 123 | 602 104 | 515 718 | 458 648 | 303 781 | 483 723 | 290 167 | 42 421 | 43 778 | 6 592 | −17 154 | −64 772 |
| Sum gjeld | 1 302 580 | 1 437 155 | 1 421 253 | 791 855 | 1 102 460 | 568 161 | 599 470 | 543 514 | 470 478 | 375 020 | 307 032 | 292 185 | 505 808 |
| Kortsiktig gjeld | 1 302 580 | 1 437 155 | 1 421 253 | 791 855 | 1 102 460 | 568 161 | 599 470 | 543 514 | 470 478 | 375 020 | 307 032 | 292 185 | 505 808 |
| Egenkapitalandel | 38,1 % | 32,8 % | 29,8 % | 39,4 % | 29,4 % | 34,8 % | 44,7 % | 34,8 % | 8,3 % | 10,5 % | 2,1 % | −6,2 % | −14,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.