TEMPO BÅDSALG A/S
Årsregnskap 2012–2024, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2024
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2024
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | 5 869 948 | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | 247 472 | 3 713 168 | 5 265 942 | 4 466 610 | 483 804 | 583 694 | 617 701 | 325 548 | 1 274 400 | 1 967 575 | −2 265 269 | −1 317 824 |
| Resultat før skatt | 2 394 294 | 1 415 957 | 5 148 863 | 5 938 730 | 4 731 279 | 945 153 | 896 172 | 435 163 | 680 124 | 996 280 | 1 067 338 | −2 857 546 | −2 023 220 |
| Årsresultat | 2 157 679 | 1 324 949 | 4 279 256 | 4 758 482 | 3 708 128 | 848 060 | 815 232 | 352 144 | 614 313 | 1 220 734 | 1 067 338 | −2 857 546 | −2 022 570 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | 10,5 % | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | 6 % | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 37 272 591 | 26 296 898 | 29 051 416 | 23 259 408 | 20 867 101 | 23 323 093 | 26 751 608 | 32 724 516 | 21 383 173 | 20 579 466 | 17 023 302 | 16 502 071 | 22 010 478 |
| Egenkapital | 21 043 394 | 19 385 715 | 19 060 766 | 15 781 510 | 11 243 028 | 7 754 900 | 7 126 840 | 6 531 608 | 6 179 464 | 5 785 151 | 4 564 417 | 3 497 079 | 6 354 625 |
| Sum gjeld | 16 229 197 | 6 911 183 | 9 990 650 | 7 477 898 | 9 624 073 | 15 568 193 | 19 624 768 | 26 192 908 | 15 203 709 | 14 794 315 | 12 458 885 | 13 004 992 | 15 655 853 |
| Kortsiktig gjeld | 16 229 197 | — | 9 990 650 | 7 477 898 | 9 624 073 | 15 568 193 | 19 469 923 | 25 770 296 | 14 134 731 | 12 859 030 | 11 368 833 | 12 141 603 | 13 757 473 |
| Egenkapitalandel | 56,5 % | 73,7 % | 65,6 % | 67,9 % | 53,9 % | 33,2 % | 26,6 % | 20 % | 28,9 % | 28,1 % | 26,8 % | 21,2 % | 28,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.