PETER NISSEN HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | −7 975 | −6 875 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 255 653 | 386 997 | 447 856 | −509 321 | 603 831 | 249 535 | 386 098 | — | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | 198 931 | 300 795 | 404 168 | −398 713 | 468 354 | 192 679 | 300 580 | 4 184 | 152 112 | 376 189 | 810 964 | 362 306 | 1 032 622 | 1 169 541 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 8 855 748 | 8 806 316 | 8 808 452 | 8 320 305 | 9 009 698 | 8 538 154 | 8 611 629 | 8 411 717 | 8 500 989 | 8 442 509 | 8 274 849 | 8 055 356 | 7 995 204 | 7 492 022 |
| Egenkapital | 8 843 149 | 8 779 218 | 8 600 423 | 8 314 055 | 8 827 168 | 8 471 814 | 8 389 735 | 8 289 155 | 8 484 971 | 8 436 259 | 8 260 070 | 8 049 106 | 7 986 800 | 7 450 778 |
| Sum gjeld | 12 599 | 27 098 | 208 029 | 6 250 | 182 530 | 66 340 | 221 894 | 122 562 | 16 018 | 6 250 | 14 779 | 6 250 | 8 403 | 41 244 |
| Kortsiktig gjeld | 12 599 | 27 098 | 208 029 | 6 250 | 182 530 | 66 340 | 221 894 | 122 562 | 16 018 | 6 250 | 14 779 | 6 250 | 8 403 | 41 244 |
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 99,7 % | 97,6 % | 99,9 % | 98 % | 99,2 % | 97,4 % | 98,5 % | 99,8 % | 99,9 % | 99,8 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.