Spar Ejendom ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −189 068 | 226 891 | −303 697 | — | 522 763 | −86 083 | 126 721 | 903 989 | −5 000 | −5 512 | 64 456 | 11 035 | −16 000 |
| Resultat før skatt | −187 082 | 115 254 | −319 248 | −256 889 | 283 079 | −92 077 | 109 117 | 823 955 | 264 494 | 39 588 | 44 556 | −8 272 | −291 000 |
| Årsresultat | −147 145 | 87 949 | −252 142 | −213 763 | 172 239 | −77 355 | 79 897 | 620 901 | 280 886 | 40 760 | 33 300 | −40 187 | −292 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 728 146 | 1 916 379 | 1 993 624 | 3 169 110 | 3 474 192 | 2 601 493 | 2 479 632 | 2 742 390 | 3 192 540 | 1 527 801 | 1 586 884 | 1 683 287 | 2 028 000 |
| Egenkapital | 1 525 874 | 1 673 019 | 1 585 070 | 1 837 212 | 2 050 975 | 1 878 736 | 1 956 091 | 1 876 194 | 1 255 293 | 974 407 | 933 647 | 900 347 | 941 000 |
| Sum gjeld | 202 272 | 243 360 | 408 554 | 1 331 898 | 1 423 217 | 722 757 | 523 541 | 866 196 | 1 937 247 | 553 394 | 653 237 | 782 940 | 1 087 000 |
| Kortsiktig gjeld | 202 272 | 243 360 | 408 554 | 1 331 898 | 1 423 217 | 722 757 | 523 541 | 866 196 | 1 937 247 | 553 394 | 653 237 | 782 940 | 1 087 000 |
| Egenkapitalandel | 88,3 % | 87,3 % | 79,5 % | 58 % | 59 % | 72,2 % | 78,9 % | 68,4 % | 39,3 % | 63,8 % | 58,8 % | 53,5 % | 46,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.