RASMUS PLOUGMAND HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −6 527 | −4 460 | −4 275 | −3 757 | −6 531 | −4 000 | −4 000 | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 1 552 903 | 2 202 642 | 1 662 723 | 543 508 | 852 888 | 1 373 262 | 410 480 | — | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | 1 552 903 | 2 202 642 | 1 662 723 | 543 508 | 852 888 | 1 373 262 | 410 480 | −165 406 | −213 | 236 455 | −76 059 | −178 159 | −244 313 | −19 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 7 805 983 | 6 387 597 | 4 938 275 | 3 857 205 | 3 881 374 | 3 833 991 | 1 480 663 | 1 050 882 | 1 197 270 | 1 421 937 | 1 439 967 | 1 462 275 | 1 567 608 | 1 862 000 |
| Egenkapital | 7 798 576 | 6 380 673 | 4 300 031 | 2 737 308 | 2 293 800 | 1 540 912 | 167 650 | −242 830 | −77 425 | −77 213 | −280 470 | −204 410 | −26 251 | 315 000 |
| Sum gjeld | 7 407 | 6 924 | 638 244 | 1 119 897 | 1 587 574 | 2 293 079 | 1 313 013 | 1 293 712 | 1 274 695 | 1 499 150 | 1 720 437 | 1 666 685 | 1 593 859 | 1 547 000 |
| Kortsiktig gjeld | 7 407 | 6 924 | 638 244 | 506 923 | 506 923 | 756 925 | 6 924 | 6 925 | 6 925 | 6 925 | 6 925 | 35 638 | 25 545 | 14 000 |
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 99,9 % | 87,1 % | 71 % | 59,1 % | 40,2 % | 11,3 % | −23,1 % | −6,5 % | −5,4 % | −19,5 % | −14 % | −1,7 % | 16,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.