Tarnø Consulting ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | −57 345 | −63 406 | 35 435 | 89 435 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 247 604 | 175 868 | 130 925 | −6 917 | 271 230 | 364 360 | 372 550 | 350 998 | 195 566 | −4 375 | 52 970 | 59 031 | −42 678 | −95 660 |
| Resultat før skatt | 800 220 | 180 799 | −11 723 | −94 893 | 104 431 | 396 566 | 366 921 | 346 422 | 191 860 | −184 826 | 74 255 | 84 076 | 6 777 | −107 822 |
| Årsresultat | 640 962 | 140 143 | −11 723 | −74 322 | 80 715 | 308 179 | 285 917 | 270 003 | 167 950 | −184 826 | 74 255 | 84 076 | 6 777 | −107 822 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 654 274 | 987 813 | 865 843 | 894 534 | 1 125 606 | 1 111 565 | 939 702 | 689 599 | 353 405 | 26 699 | 296 841 | 223 559 | 246 663 | 251 154 |
| Egenkapital | 865 493 | 447 470 | 425 126 | 551 249 | 625 571 | 657 256 | 474 076 | 296 160 | 131 956 | −35 994 | 234 148 | 209 793 | 174 917 | 216 441 |
| Sum gjeld | 788 781 | 540 343 | 440 717 | 343 285 | 500 035 | 454 309 | 465 626 | 393 439 | 221 449 | 62 693 | 62 693 | 13 766 | 71 746 | 34 713 |
| Kortsiktig gjeld | 788 781 | 540 343 | 440 717 | 343 285 | 500 035 | 454 309 | 465 626 | 393 439 | — | 62 693 | 62 693 | 13 766 | 71 746 | 34 713 |
| Egenkapitalandel | 52,3 % | 45,3 % | 49,1 % | 61,6 % | 55,6 % | 59,1 % | 50,4 % | 42,9 % | 37,3 % | −134,8 % | 78,9 % | 93,8 % | 70,9 % | 86,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.