PST INVEST ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | — | −58 286 | −58 558 | −64 292 | −73 620 | −46 954 | −37 345 |
| Resultat før skatt | −115 734 | −12 299 119 | −9 119 380 | −573 451 | 9 401 940 | 4 386 014 | 4 189 875 | 1 103 675 | 2 939 483 | 1 089 490 | 3 496 242 | 2 243 191 | 1 916 110 | 2 318 636 |
| Årsresultat | −115 734 | −12 299 119 | −9 277 001 | −504 303 | 9 416 223 | 3 771 355 | 3 597 656 | 1 144 245 | 2 550 548 | 1 147 833 | 2 977 538 | 1 969 851 | 1 702 700 | 2 041 219 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 877 529 | 3 269 735 | 15 655 536 | 24 935 357 | 28 147 907 | 20 230 579 | 18 184 961 | 16 228 215 | 16 284 698 | 16 135 701 | 15 904 830 | 12 961 747 | 10 974 849 | 9 347 433 |
| Egenkapital | 1 406 751 | 1 522 484 | 13 821 603 | 24 698 605 | 27 202 908 | 19 286 685 | 17 815 330 | 16 083 206 | 16 138 960 | 15 788 412 | 15 140 578 | 12 463 041 | 10 743 190 | 9 140 490 |
| Sum gjeld | 1 470 778 | 1 747 251 | 1 833 933 | 236 752 | 944 999 | 943 894 | 369 631 | 145 009 | 145 738 | 347 289 | 764 252 | 498 706 | 231 659 | 206 943 |
| Kortsiktig gjeld | 973 486 | 1 747 251 | 1 833 933 | 236 752 | 944 999 | 943 894 | — | 145 009 | 145 738 | 347 289 | 764 252 | 498 706 | 231 659 | 206 943 |
| Egenkapitalandel | 48,9 % | 46,6 % | 88,3 % | 99,1 % | 96,6 % | 95,3 % | 98 % | 99,1 % | 99,1 % | 97,8 % | 95,2 % | 96,2 % | 97,9 % | 97,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.