PD PRODUCTIONS ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 1 266 578 | 1 147 505 | 150 751 | 2 389 331 | 2 099 977 | 278 265 | 929 178 | −307 589 | 1 172 356 | 1 148 639 | 863 508 | 953 696 | 906 487 | 17 870 |
| Resultat før skatt | 1 261 918 | 1 190 783 | 193 374 | 2 364 206 | 2 095 014 | 258 890 | 1 087 183 | −429 390 | 1 200 296 | 1 142 530 | 859 904 | 944 734 | 895 475 | 9 492 |
| Årsresultat | 1 041 152 | 928 550 | 150 681 | 1 844 083 | 1 633 343 | 200 219 | 848 038 | −335 835 | 932 949 | 888 079 | 655 325 | 712 285 | 769 933 | 5 390 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 10 365 987 | 10 053 917 | 9 156 000 | 9 839 456 | 8 105 740 | 6 225 581 | 6 353 261 | 5 440 238 | 6 287 651 | 6 108 940 | 5 061 669 | 4 706 056 | 4 877 201 | 3 106 475 |
| Egenkapital | 10 081 735 | 9 310 583 | 8 626 032 | 8 710 951 | 7 095 666 | 5 688 322 | 5 709 305 | 5 077 267 | 5 624 702 | 4 898 553 | 4 212 874 | 3 757 149 | 3 241 664 | 2 568 331 |
| Sum gjeld | 284 252 | 743 334 | 529 968 | 1 128 505 | 1 010 074 | 537 259 | 643 956 | 362 970 | 662 949 | 1 210 387 | 848 796 | 948 907 | 1 635 537 | 538 143 |
| Kortsiktig gjeld | — | 743 334 | 529 968 | 1 128 505 | 1 010 074 | 537 259 | 643 956 | 362 970 | 662 949 | 1 210 387 | 848 796 | — | 1 635 537 | 538 143 |
| Egenkapitalandel | 97,3 % | 92,6 % | 94,2 % | 88,5 % | 87,5 % | 91,4 % | 89,9 % | 93,3 % | 89,5 % | 80,2 % | 83,2 % | 79,8 % | 66,5 % | 82,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.