R.C. KØLETEKNIK A/S
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 8 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 22 628 | 1 546 053 | 1 048 884 | 551 772 | 1 919 667 | 656 489 | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 61 276 | 1 600 881 | 1 053 401 | 566 630 | 1 908 402 | 658 903 | 669 156 | 716 732 | 498 253 | 44 529 |
| Årsresultat | 40 705 | 1 246 563 | 889 101 | 424 747 | 1 475 502 | 481 978 | 500 828 | 517 970 | 368 819 | 43 102 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 5 674 667 | 5 134 426 | 4 321 527 | 3 925 935 | 3 789 738 | 5 473 552 | 4 833 643 | 4 953 571 | 5 080 315 | 4 048 180 |
| Egenkapital | 3 207 580 | 3 166 875 | 2 520 312 | 1 631 211 | 1 975 502 | 2 482 806 | 2 000 828 | 2 017 970 | 1 868 819 | 2 138 423 |
| Sum gjeld | 2 467 087 | 1 967 552 | 1 801 215 | 2 294 724 | 1 814 236 | 2 990 746 | 2 832 814 | 2 935 601 | 3 211 496 | 1 909 757 |
| Kortsiktig gjeld | 2 085 358 | 1 396 071 | 1 579 505 | 2 163 802 | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 56,5 % | 61,7 % | 58,3 % | 41,5 % | 52,1 % | 45,4 % | 41,4 % | 40,7 % | 36,8 % | 52,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 10 av 10 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.