POVL OLSEN INGENIØR- & HANDELSFIRMA ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 117 204 | 629 921 | — | 468 298 | 904 594 | 519 062 | 1 133 130 | 1 095 687 | 706 204 | 544 758 | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | −91 387 | 303 135 | 1 732 072 | 199 362 | 670 210 | 359 117 | 995 913 | — | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | −71 458 | 236 265 | 1 350 702 | 155 340 | 522 766 | 279 917 | 776 738 | 716 397 | 355 716 | 148 263 | 714 233 | 219 276 | 950 035 | 1 145 016 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 5 615 266 | 6 026 367 | 8 562 987 | 6 319 727 | 6 721 331 | 6 638 876 | 7 290 448 | 4 496 553 | 9 019 078 | 9 203 446 | 8 950 889 | 9 396 247 | 8 901 825 | 12 336 567 |
| Egenkapital | 1 997 621 | 2 305 344 | 3 419 781 | 2 224 419 | 2 591 845 | 2 349 002 | 2 845 821 | 2 519 083 | 2 158 398 | 2 329 573 | 2 881 310 | 2 367 077 | 3 097 801 | 3 247 766 |
| Sum gjeld | 3 617 645 | 3 721 023 | 5 143 206 | 4 095 308 | 4 129 486 | 4 289 874 | 4 444 627 | 1 977 470 | 6 860 680 | 6 873 873 | 6 069 579 | 7 029 170 | 5 804 024 | 9 088 801 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | 5 143 206 | 4 095 308 | 4 129 486 | 4 289 874 | 4 444 627 | 1 977 470 | 6 860 680 | 6 873 873 | 6 069 579 | 7 029 170 | 5 804 024 | 9 088 801 |
| Egenkapitalandel | 35,6 % | 38,3 % | 39,9 % | 35,2 % | 38,6 % | 35,4 % | 39 % | 56 % | 23,9 % | 25,3 % | 32,2 % | 25,2 % | 34,8 % | 26,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.