MARIANN TRANSPORT ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 343 483 | 1 424 678 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 135 017 | −36 620 | −57 391 | 31 471 | 257 092 | 93 899 | −20 893 | −18 338 | 51 757 | — | −32 646 | −232 185 | 112 989 |
| Resultat før skatt | 114 486 | −59 450 | −79 192 | 15 721 | 241 062 | 64 536 | −58 474 | −55 226 | 24 540 | — | −64 453 | −278 816 | 55 394 |
| Årsresultat | 101 615 | −34 060 | −30 435 | 48 096 | 68 448 | 38 854 | −45 914 | −43 241 | 19 346 | 106 961 | −38 128 | −248 683 | 44 079 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | −17,3 % | 7,9 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | −18,5 % | 3,1 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 583 744 | 524 291 | 585 211 | 746 777 | 1 033 149 | 550 489 | 848 176 | 963 498 | 604 441 | 700 178 | 860 013 | 520 111 | 904 205 |
| Egenkapital | 118 052 | 16 437 | 50 498 | 80 933 | 32 838 | −35 610 | −74 463 | −28 549 | 14 691 | −4 655 | −111 616 | −73 487 | 175 196 |
| Sum gjeld | 465 692 | 507 854 | 534 713 | 665 844 | 1 000 311 | 586 099 | 922 639 | 992 047 | 589 750 | 704 833 | 971 629 | 593 598 | 729 009 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | 586 099 | 922 639 | 487 737 | 388 301 | 377 795 | 502 722 | 419 452 | 464 999 |
| Egenkapitalandel | 20,2 % | 3,1 % | 8,6 % | 10,8 % | 3,2 % | −6,5 % | −8,8 % | −3 % | 2,4 % | −0,7 % | −13 % | −14,1 % | 19,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.