MURERMESTER MICHAEL POULSEN ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 370 194 | 201 390 | −39 585 | 111 878 | 368 995 | −239 030 | 204 482 | 84 110 | 41 545 | 376 263 | 93 100 | −26 993 | 26 211 | 11 308 |
| Resultat før skatt | 366 324 | 192 874 | −53 421 | 104 872 | 362 265 | −244 703 | 204 623 | 83 278 | 41 365 | 373 465 | 88 918 | −35 466 | 21 942 | 6 961 |
| Årsresultat | 283 100 | 148 677 | −43 323 | 79 631 | 280 099 | −194 236 | 154 992 | 62 566 | 32 245 | 291 059 | 65 849 | −27 990 | 15 459 | 4 961 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 789 662 | 616 209 | 607 029 | 543 129 | 1 030 915 | 791 554 | 675 187 | 686 485 | 722 727 | 799 281 | 390 078 | 337 245 | 282 779 | 581 106 |
| Egenkapital | 429 986 | 236 886 | 88 209 | 221 532 | 256 301 | −23 797 | 281 038 | 206 046 | 249 280 | 319 035 | 162 976 | 97 127 | 150 117 | 134 658 |
| Sum gjeld | 359 676 | 379 323 | 518 820 | 321 597 | 774 614 | 815 351 | 394 149 | 480 439 | 473 447 | 480 246 | 227 102 | 240 118 | 132 662 | 446 448 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | 518 820 | — | 774 614 | 815 351 | 394 149 | 480 439 | 473 447 | 480 246 | 227 102 | 240 118 | 132 662 | — |
| Egenkapitalandel | 54,5 % | 38,4 % | 14,5 % | 40,8 % | 24,9 % | −3 % | 41,6 % | 30 % | 34,5 % | 39,9 % | 41,8 % | 28,8 % | 53,1 % | 23,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.