BELÆGNINGSTEKNIK ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 28 958 418 | 26 941 467 | 21 424 210 | 7 620 526 | 3 992 574 | 6 437 335 | 3 759 332 | 2 463 427 | 2 365 874 | 2 378 001 | 1 312 199 | 1 638 955 | 1 680 669 | 1 587 362 |
| Resultat før skatt | 27 115 429 | 25 468 723 | 21 456 509 | 7 547 614 | 3 867 597 | 6 332 615 | 3 622 460 | 2 345 661 | 2 346 879 | 2 482 053 | 1 439 713 | 1 942 176 | 1 846 850 | 1 700 775 |
| Årsresultat | 21 178 232 | 19 834 438 | 16 726 859 | 5 892 401 | 3 015 793 | 4 910 957 | 2 854 791 | 1 826 601 | 1 744 830 | 2 002 459 | 1 069 443 | 1 503 687 | 1 382 624 | 1 259 432 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 27 360 148 | 34 323 502 | 35 926 172 | 23 429 527 | 9 726 407 | 14 482 530 | 9 114 644 | 8 440 051 | 9 575 719 | 8 581 386 | 9 411 769 | 7 582 596 | 8 977 167 | 7 454 037 |
| Egenkapital | 18 780 073 | 19 601 841 | 19 767 403 | 6 040 544 | 3 148 143 | 5 042 350 | 2 985 392 | 1 956 601 | 6 370 142 | 4 728 712 | 2 827 453 | 3 258 010 | 3 054 323 | 2 871 699 |
| Sum gjeld | 8 580 075 | 14 721 661 | 16 158 769 | 17 388 983 | 6 578 264 | 9 440 180 | 6 129 252 | 6 483 450 | 3 205 577 | 3 852 674 | 6 584 316 | 4 324 586 | 5 922 844 | 4 582 338 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | 3 129 252 | — | — | — | 6 584 316 | 4 189 482 | — | — |
| Egenkapitalandel | 68,6 % | 57,1 % | 55 % | 25,8 % | 32,4 % | 34,8 % | 32,8 % | 23,2 % | 66,5 % | 55,1 % | 30 % | 43 % | 34 % | 38,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.