DICEA ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −53 389 | −103 079 | −71 269 | −85 656 | 19 349 | 353 525 | 555 597 | 343 218 | −252 544 | −154 904 | 60 431 | 498 232 | 246 087 |
| Resultat før skatt | −80 957 | −112 323 | 35 341 | −224 583 | 66 136 | 693 067 | 404 199 | 384 905 | −340 017 | −213 398 | — | — | — |
| Årsresultat | −63 481 | −89 980 | 25 143 | −180 426 | 47 143 | 533 571 | 313 070 | 296 863 | −265 489 | −166 451 | 22 220 | 376 082 | 178 692 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 748 263 | 782 338 | 863 120 | 833 100 | 1 112 165 | 1 640 340 | 946 600 | 532 792 | 369 119 | 463 332 | 667 577 | 1 811 912 | 1 099 837 |
| Egenkapital | 646 518 | 710 000 | 799 980 | 774 837 | 955 263 | 908 119 | 374 548 | 61 478 | −235 385 | 30 103 | 196 555 | 549 335 | 323 253 |
| Sum gjeld | 101 745 | 72 338 | 63 140 | 58 263 | 156 902 | 732 221 | 572 052 | 471 314 | 604 504 | 433 229 | 471 022 | 1 262 577 | 776 584 |
| Kortsiktig gjeld | 101 745 | 72 338 | 63 140 | 58 263 | 156 902 | 732 221 | 572 052 | 471 314 | 604 504 | 433 229 | — | — | 776 584 |
| Egenkapitalandel | 86,4 % | 90,8 % | 92,7 % | 93 % | 85,9 % | 55,4 % | 39,6 % | 11,5 % | −63,8 % | 6,5 % | 29,4 % | 30,3 % | 29,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.