KG Montage ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 5 925 199 | 14 783 672 | 9 784 632 | 2 375 243 | 4 042 527 | 4 621 772 000 | 3 712 314 | 762 073 | −574 678 | 467 386 | 1 314 090 | 1 229 629 | −208 611 |
| Resultat før skatt | 5 892 312 | 14 900 386 | 9 666 347 | 2 284 541 | 4 007 910 | 4 573 098 000 | 3 676 905 | 595 149 | −804 094 | 377 506 | 1 217 144 | 1 081 016 | −272 814 |
| Årsresultat | 4 815 678 | 11 669 875 | 7 522 060 | 1 765 639 | 3 093 858 | 3 549 970 000 | 2 852 419 | 445 437 | −648 987 | 269 311 | 945 989 | 838 858 | −272 814 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 18 820 069 | 26 418 336 | 19 980 785 | 9 383 305 | 13 654 429 | 17 366 133 000 | 11 868 253 | 9 210 424 | 7 107 980 | 9 434 718 | 9 557 311 | 6 031 869 | 4 914 818 |
| Egenkapital | 7 816 307 | 14 500 630 | 10 330 755 | 4 508 695 | 5 743 056 | 6 149 198 000 | 5 399 228 | 2 546 809 | 2 101 372 | 2 750 359 | 2 481 048 | 1 530 926 | 692 068 |
| Sum gjeld | 11 003 762 | 11 917 706 | 9 650 030 | 4 874 610 | 7 911 373 | 11 216 935 000 | 6 469 025 | 6 663 615 | 5 006 608 | 6 684 359 | 7 076 263 | 4 500 943 | 4 222 750 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | 5 006 608 | — | — | 4 323 785 | 4 222 750 |
| Egenkapitalandel | 41,5 % | 54,9 % | 51,7 % | 48,1 % | 42,1 % | 35,4 % | 45,5 % | 27,7 % | 29,6 % | 29,2 % | 26 % | 25,4 % | 14,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.