BÆKKEL HOLDING ApS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 55 732 | 11 374 | 34 412 | −10 000 | — | — | — | 1 745 552 | 128 538 | 86 160 | 161 823 | 165 291 |
| Resultat før skatt | 19 503 | −108 520 | −42 755 | −47 065 | −57 811 | −24 087 | −19 031 | 1 071 149 | 403 265 | — | — | — |
| Årsresultat | 19 503 | −108 520 | −42 755 | −47 065 | −56 590 | −18 962 | −18 388 | 734 219 | 382 212 | −115 560 | 144 850 | 221 077 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 3 177 219 | 3 127 773 | 3 230 002 | 3 304 906 | 1 842 959 | 2 566 412 | 2 379 879 | 4 449 367 | 5 183 355 | 4 944 165 | 5 296 046 | 5 235 878 |
| Egenkapital | 1 515 637 | 1 496 133 | 1 604 653 | 1 761 808 | 1 808 873 | 1 977 463 | 2 215 024 | 3 533 412 | 2 902 593 | 2 621 581 | 2 837 140 | 2 792 290 |
| Sum gjeld | 1 661 582 | 1 631 640 | 1 625 349 | 1 543 098 | 34 086 | 588 949 | 164 855 | 915 955 | 2 280 763 | 2 322 585 | 2 458 906 | 2 443 588 |
| Kortsiktig gjeld | 1 661 582 | 131 640 | 125 349 | 43 098 | 34 086 | 588 795 | 164 855 | 509 525 | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 47,7 % | 47,8 % | 49,7 % | 53,3 % | 98,2 % | 77,1 % | 93,1 % | 79,4 % | 56 % | 53 % | 53,6 % | 53,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.