CHRISTENSEN HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −547 488 | −475 505 | −483 264 | −472 306 | −474 874 | −484 870 | −442 696 | −423 293 | −426 857 | −551 864 | −727 017 | −790 156 | −547 539 | −1 110 953 |
| Resultat før skatt | −3 183 187 | 3 041 052 | 1 415 921 | −1 184 374 | 1 247 284 | 687 402 | 3 979 916 | −421 495 | 2 233 422 | 1 433 306 | 951 121 | 1 478 229 | 1 133 765 | 13 522 |
| Årsresultat | −2 867 325 | 2 356 931 | 1 341 464 | −1 191 489 | 929 865 | 523 539 | 2 977 491 | −328 766 | 1 740 825 | 1 054 484 | 675 733 | 1 067 490 | 811 359 | 16 850 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 27 322 589 | 31 496 816 | 31 316 920 | 28 840 081 | 30 885 076 | 31 246 264 | 31 789 413 | 29 876 193 | 30 188 437 | 30 512 316 | 29 373 227 | 30 761 786 | 29 801 803 | 29 622 435 |
| Egenkapital | 24 437 219 | 28 404 544 | 26 047 613 | 25 706 149 | 27 897 638 | 27 967 773 | 28 444 234 | 26 466 743 | 27 795 509 | 27 054 684 | 27 000 200 | 27 324 467 | 27 256 977 | 27 445 618 |
| Sum gjeld | 2 885 370 | 3 092 272 | 5 269 307 | 3 133 932 | 2 987 438 | 3 278 491 | 3 345 179 | 3 409 450 | 2 392 928 | 3 457 632 | 2 373 027 | 3 437 319 | 2 544 826 | 2 176 817 |
| Kortsiktig gjeld | 1 298 370 | — | — | — | — | — | — | 1 453 450 | 436 928 | 1 501 632 | 609 001 | 1 673 293 | 780 800 | 412 791 |
| Egenkapitalandel | 89,4 % | 90,2 % | 83,2 % | 89,1 % | 90,3 % | 89,5 % | 89,5 % | 88,6 % | 92,1 % | 88,7 % | 91,9 % | 88,8 % | 91,5 % | 92,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.