HOLDINGSELSKABET 2001 ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −135 613 | −739 703 | −1 550 633 | 305 241 | −216 245 | −318 998 | 10 259 | −97 413 | 7 942 | 96 920 | −217 737 | −376 736 | −14 505 |
| Resultat før skatt | 645 288 | 123 996 | 3 226 211 | −1 737 838 | 207 398 | −294 424 | 737 563 | 33 079 | 1 879 001 | −44 160 | 214 796 | 266 527 | 588 659 |
| Årsresultat | 645 288 | 123 996 | 3 096 793 | −1 574 045 | 207 398 | −294 424 | 578 449 | 13 696 | 1 472 922 | −44 160 | 127 486 | 266 527 | 588 659 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 17 118 847 | 16 795 918 | 12 141 646 | 13 840 278 | 11 291 809 | 11 141 553 | 13 291 656 | 14 863 163 | 18 946 671 | 13 147 694 | 9 889 064 | 10 032 568 | 8 263 355 |
| Egenkapital | 10 075 101 | 9 493 113 | 9 369 117 | 6 329 524 | 7 960 769 | 7 753 371 | 8 047 795 | 7 469 346 | 8 319 226 | 6 898 004 | 6 992 764 | 4 829 016 | 4 610 789 |
| Sum gjeld | 7 043 746 | 7 302 805 | 2 772 529 | 7 510 754 | 3 331 040 | 3 388 182 | 5 243 861 | 7 393 817 | 10 627 445 | 6 249 690 | 2 896 300 | 5 203 552 | 3 652 566 |
| Kortsiktig gjeld | 7 043 746 | 7 302 805 | 2 772 529 | 6 049 230 | 1 831 040 | 1 888 182 | 3 743 861 | 5 893 817 | 9 127 445 | 4 749 690 | 2 896 300 | 3 503 552 | 1 965 292 |
| Egenkapitalandel | 58,9 % | 56,5 % | 77,2 % | 45,7 % | 70,5 % | 69,6 % | 60,5 % | 50,3 % | 43,9 % | 52,5 % | 70,7 % | 48,1 % | 55,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.