EMIL HANSEN A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | −37 515 | 13 370 465 | 11 911 373 | 9 616 638 | 2 918 419 | 2 912 508 | 1 754 126 | −16 703 | 31 189 | 9 296 | 4 084 | −856 | 19 519 |
| Resultat før skatt | 8 941 950 | 15 295 248 | 13 429 034 | 11 965 066 | 9 647 506 | 2 991 364 | 2 944 136 | — | 3 156 930 | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | 8 804 732 | 15 260 965 | 13 429 405 | 11 952 012 | 9 645 191 | 3 086 923 | 2 935 402 | 1 786 210 | 3 165 830 | 4 333 882 | 3 305 419 | 1 331 108 | 889 306 | 2 133 501 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 83 646 266 | 90 341 318 | 81 646 071 | 55 594 130 | 42 328 156 | 34 903 011 | 29 852 162 | 26 853 090 | 24 638 005 | 19 825 887 | 13 917 401 | 10 550 547 | 9 333 184 | 9 246 867 |
| Egenkapital | 79 458 648 | 71 153 916 | 61 892 951 | 49 463 546 | 37 511 534 | 27 866 343 | 24 779 420 | 21 844 018 | 20 057 808 | 16 891 978 | 12 643 896 | 9 338 477 | 8 007 369 | 7 118 063 |
| Sum gjeld | 4 187 618 | 19 187 402 | 19 753 120 | 6 130 584 | 4 816 622 | 7 036 668 | 5 072 742 | 5 009 072 | 4 580 197 | 2 933 909 | 1 273 505 | 1 212 070 | 1 325 815 | 2 128 804 |
| Kortsiktig gjeld | 4 187 618 | 19 187 402 | 19 753 120 | 6 130 584 | 4 816 622 | 7 036 668 | 5 072 742 | 5 009 072 | 4 580 197 | 2 933 909 | 1 273 505 | 1 212 070 | 1 325 815 | 2 128 804 |
| Egenkapitalandel | 95 % | 78,8 % | 75,8 % | 89 % | 88,6 % | 79,8 % | 83 % | 81,3 % | 81,4 % | 85,2 % | 90,8 % | 88,5 % | 85,8 % | 77 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.