HENRIK RASMUSSEN HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 46 143 | 247 400 | 107 208 | 152 349 | 92 815 | 77 | −54 235 | — | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | 46 143 | 241 122 | 107 208 | 152 349 | 92 815 | 77 | −54 235 | −252 703 | −252 059 | −141 204 | 746 471 | 841 004 | 133 115 | 4 518 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 887 585 | 1 976 442 | 1 857 320 | 1 867 912 | 1 829 963 | 1 850 148 | 1 960 071 | 2 122 306 | 2 485 561 | 2 931 471 | 3 323 008 | 2 436 308 | 1 720 653 | 1 664 039 |
| Egenkapital | 1 881 985 | 1 970 842 | 1 851 720 | 1 862 312 | 1 824 363 | 1 844 548 | 1 955 071 | 2 117 306 | 2 475 809 | 2 831 268 | 3 073 673 | 2 427 002 | 1 682 597 | 1 646 083 |
| Sum gjeld | 5 600 | 5 600 | 5 600 | 5 600 | 5 600 | 5 600 | 5 000 | 5 000 | 9 752 | 100 203 | 249 335 | 9 306 | 38 056 | 17 956 |
| Kortsiktig gjeld | 5 600 | 5 600 | 5 600 | 5 600 | 5 600 | 5 600 | 5 000 | 5 000 | 9 752 | 100 203 | 249 335 | 9 306 | 38 056 | 17 956 |
| Egenkapitalandel | 99,7 % | 99,7 % | 99,7 % | 99,7 % | 99,7 % | 99,7 % | 99,7 % | 99,8 % | 99,6 % | 96,6 % | 92,5 % | 99,6 % | 97,8 % | 98,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.