ACHTON INVEST ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | 1 072 746 | 242 017 | — | −12 601 | — | −10 188 | −19 937 | −16 405 | −21 935 | −12 875 |
| Resultat før skatt | −360 594 | −620 096 | 5 105 118 | 929 646 | 972 143 | 133 850 | 273 456 | 337 007 | 412 742 | 350 940 | 284 690 | 340 817 | — | — |
| Årsresultat | −360 594 | −620 096 | 5 105 118 | 929 646 | 972 143 | 133 850 | 273 456 | 337 007 | 412 742 | 350 940 | 284 690 | 340 817 | 647 110 | 431 238 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 6 205 364 | 7 165 958 | 8 636 692 | 4 814 125 | 4 748 132 | 4 666 627 | 1 957 008 | 2 060 294 | 2 118 235 | 2 025 639 | 1 870 035 | 2 280 863 | 2 085 739 | 1 528 597 |
| Egenkapital | 6 196 364 | 7 156 958 | 8 527 054 | 3 536 336 | 2 719 690 | 1 747 547 | 1 813 697 | 1 915 241 | 1 978 234 | 1 890 491 | 1 739 551 | 2 154 861 | 1 964 044 | 1 416 934 |
| Sum gjeld | 9 000 | 9 000 | 109 638 | 1 277 789 | 2 028 442 | 2 919 080 | 143 311 | 145 053 | 140 001 | 135 148 | 130 484 | 126 002 | 121 695 | 111 663 |
| Kortsiktig gjeld | 9 000 | 9 000 | 109 638 | 1 277 789 | 2 028 442 | 2 919 080 | 143 311 | 145 053 | 140 001 | 135 148 | 130 484 | 126 002 | 121 695 | 111 663 |
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 99,9 % | 98,7 % | 73,5 % | 57,3 % | 37,4 % | 92,7 % | 93 % | 93,4 % | 93,3 % | 93 % | 94,5 % | 94,2 % | 92,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.