VENGCON ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 571 446 | −2 815 | 170 094 | 127 095 | −386 300 | 698 424 | 910 197 | 713 804 | 549 323 | 1 495 228 | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 603 433 | 49 794 | 223 069 | 172 941 | −310 485 | 778 040 | 993 303 | — | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | 469 751 | 38 308 | 173 479 | 134 694 | −241 748 | 606 281 | 774 005 | 618 950 | 462 104 | 1 166 397 | 908 476 | 959 814 | 60 291 | 480 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 4 185 773 | 3 670 928 | 4 421 111 | 4 367 880 | 4 234 478 | 5 469 038 | 4 956 207 | 4 366 921 | 4 222 590 | 4 496 660 | 3 809 898 | 3 602 212 | 1 604 989 | 2 081 000 |
| Egenkapital | 3 114 986 | 3 145 235 | 3 606 929 | 3 733 451 | 3 598 757 | 4 240 504 | 4 034 223 | 3 660 217 | 3 441 268 | 3 279 164 | 2 312 767 | 1 704 290 | 744 476 | 1 084 000 |
| Sum gjeld | 1 070 787 | 525 693 | 814 182 | 634 429 | 635 721 | 1 228 534 | 921 984 | 706 704 | 781 322 | 1 217 496 | 1 497 131 | 1 897 922 | 860 513 | 997 000 |
| Kortsiktig gjeld | — | 525 693 | 814 182 | 634 429 | — | — | — | — | — | — | — | 1 897 922 | 860 513 | — |
| Egenkapitalandel | 74,4 % | 85,7 % | 81,6 % | 85,5 % | 85 % | 77,5 % | 81,4 % | 83,8 % | 81,5 % | 72,9 % | 60,7 % | 47,3 % | 46,4 % | 52,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.