BODE HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 182 392 | −357 184 | 39 109 | 182 229 | −53 525 | −18 622 | 58 644 | −13 264 | −21 799 | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | −708 080 | −676 777 | 1 379 864 | 91 470 | 937 481 | −32 741 | 507 468 | 745 370 | 596 028 | 523 638 | −863 578 | 692 566 | −855 083 | 284 684 |
| Årsresultat | −462 606 | −541 318 | 1 212 356 | 53 310 | 910 311 | −35 667 | 443 442 | 670 768 | 534 736 | 445 710 | −899 862 | 647 951 | −903 658 | 70 359 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 32 557 998 | 32 094 057 | 30 337 937 | 28 735 021 | 21 063 743 | 20 085 113 | 18 989 787 | 14 027 032 | 13 257 078 | 12 659 214 | 12 197 745 | 13 376 002 | 12 640 389 | 14 670 592 |
| Egenkapital | 19 816 066 | 20 278 673 | 20 361 463 | 21 166 687 | 15 107 377 | 14 197 066 | 14 232 734 | 13 703 491 | 13 032 723 | 12 497 987 | 12 052 278 | 13 051 940 | 12 403 989 | 14 532 647 |
| Sum gjeld | 12 741 932 | 11 815 384 | 9 976 474 | 7 568 334 | 5 956 366 | 5 888 047 | 4 757 053 | 323 541 | 224 355 | 161 227 | 145 467 | 324 062 | 236 400 | 137 945 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | 565 808 | 524 197 | 622 499 | 130 601 | 144 853 | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 60,9 % | 63,2 % | 67,1 % | 73,7 % | 71,7 % | 70,7 % | 74,9 % | 97,7 % | 98,3 % | 98,7 % | 98,8 % | 97,6 % | 98,1 % | 99,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.