THORKILD ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 092 801 | 1 002 321 | 992 638 | 829 623 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 171 719 | 1 012 856 | −342 897 | 569 032 | 525 994 | 529 044 | 1 699 768 | 428 245 | 456 328 | 274 689 | 152 246 | 213 741 | −207 768 |
| Resultat før skatt | −69 105 | 674 055 | −1 207 766 | 1 576 898 | 148 328 | 125 708 | 1 415 083 | 245 839 | 263 183 | 104 674 | −135 189 | −63 132 | −462 003 |
| Årsresultat | −69 105 | 536 775 | −906 857 | 1 229 980 | 115 607 | 98 065 | 1 017 332 | 245 839 | 202 677 | 71 870 | −113 422 | −48 945 | −346 502 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 25,1 % | 15,2 % | 21,5 % | −25 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 6,6 % | −11,3 % | −4,9 % | −41,8 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 14 220 764 | 14 686 850 | 14 253 414 | 15 065 447 | 14 963 076 | 14 924 668 | 14 569 812 | 10 462 601 | 10 458 065 | 10 529 689 | 10 643 728 | 10 927 581 | 9 663 498 |
| Egenkapital | 2 356 319 | 2 425 424 | 1 888 650 | 2 795 506 | 1 565 528 | 1 449 922 | 1 351 856 | 334 529 | 73 693 | −128 983 | −200 853 | −87 429 | −38 483 |
| Sum gjeld | 11 864 445 | 12 261 426 | 12 364 764 | 12 269 941 | 13 397 548 | 13 474 746 | 13 217 956 | 10 128 072 | 10 384 372 | 10 658 672 | 10 844 581 | 11 015 010 | 9 701 981 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | 3 454 062 | 3 378 025 | 3 438 164 | 3 496 022 | 3 595 750 | — |
| Egenkapitalandel | 16,6 % | 16,5 % | 13,3 % | 18,6 % | 10,5 % | 9,7 % | 9,3 % | 3,2 % | 0,7 % | −1,2 % | −1,9 % | −0,8 % | −0,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.