Kærgaard Land- og Skovbrug A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −17 245 | −20 388 | −22 347 | −20 493 | −35 011 | −20 255 | −18 281 | −25 891 | −21 873 | −19 570 | −17 041 | −45 116 | −47 016 | −18 748 |
| Resultat før skatt | 2 772 816 | 10 372 319 | 4 199 474 | 6 549 725 | 1 172 018 | 2 918 855 | 2 646 707 | 889 817 | 2 146 325 | 1 324 982 | 1 282 647 | 1 838 908 | 2 408 487 | 2 447 338 |
| Årsresultat | 2 175 754 | 10 145 374 | 4 065 629 | 6 359 588 | 1 200 071 | 2 663 620 | 2 260 306 | 731 042 | 1 798 978 | 1 154 570 | 1 058 204 | 1 451 045 | 2 159 766 | 2 167 330 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 51 231 675 | 48 990 859 | 39 699 619 | 36 174 096 | 30 509 965 | 31 202 938 | 29 672 777 | 27 224 613 | 27 310 724 | 26 764 827 | 25 669 520 | 26 131 976 | 26 274 194 | 25 496 415 |
| Egenkapital | 51 006 347 | 48 830 593 | 39 685 219 | 36 119 590 | 30 260 002 | 31 069 931 | 29 406 311 | 27 200 005 | 26 521 863 | 26 722 885 | 25 618 915 | 25 951 596 | 26 109 666 | 24 949 900 |
| Sum gjeld | 225 328 | 160 266 | 14 400 | 54 506 | 249 963 | 133 007 | 266 466 | 24 608 | 788 861 | 41 942 | 50 605 | 180 380 | 164 528 | 546 515 |
| Kortsiktig gjeld | 225 328 | 160 266 | 14 400 | 54 506 | 249 963 | 133 007 | 266 466 | 24 608 | 788 861 | 41 942 | 50 605 | 180 380 | — | — |
| Egenkapitalandel | 99,6 % | 99,7 % | 100 % | 99,8 % | 99,2 % | 99,6 % | 99,1 % | 99,9 % | 97,1 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,3 % | 99,4 % | 97,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.