ROTREX A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 1 870 168 | 81 177 | 1 537 425 | 3 893 657 | 4 213 021 | 2 116 894 | 1 307 459 | −979 333 | −530 958 | −1 605 247 | −2 102 536 | −1 621 499 | −510 412 | 1 597 000 |
| Resultat før skatt | 1 857 891 | 39 100 | 1 409 267 | 3 870 311 | 3 947 537 | 1 808 029 | 857 610 | 4 712 797 | −5 539 243 | −2 285 140 | −4 431 099 | −1 625 520 | — | — |
| Årsresultat | 1 448 891 | 29 100 | 1 191 267 | 3 232 311 | 8 915 537 | 3 808 029 | 866 821 | 5 246 800 | −5 377 049 | −2 113 371 | −4 261 415 | −1 466 940 | −1 188 608 | 423 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 17 653 654 | 17 432 572 | 17 510 434 | 17 807 080 | 17 160 609 | 12 012 299 | 9 762 618 | 7 546 572 | 4 097 610 | 9 380 048 | 9 982 794 | 12 018 782 | 11 114 476 | 10 680 000 |
| Egenkapital | 15 717 128 | 14 768 237 | 15 739 137 | 15 547 870 | 12 315 561 | 5 400 024 | 1 591 995 | −4 274 826 | −9 521 626 | −4 144 577 | −2 031 206 | −1 501 341 | −1 018 051 | 171 000 |
| Sum gjeld | 1 936 526 | 2 664 335 | 1 771 297 | 2 259 210 | 4 845 048 | 6 612 275 | 8 170 623 | 11 821 398 | 13 619 236 | 13 524 625 | 12 014 000 | 13 520 123 | 12 132 527 | 10 509 000 |
| Kortsiktig gjeld | 1 466 521 | 2 211 099 | 1 331 689 | 1 847 832 | — | — | — | — | 6 663 738 | 13 524 625 | 3 815 231 | 5 461 354 | 3 896 178 | 2 267 000 |
| Egenkapitalandel | 89 % | 84,7 % | 89,9 % | 87,3 % | 71,8 % | 45 % | 16,3 % | −56,6 % | −232,4 % | −44,2 % | −20,3 % | −12,5 % | −9,2 % | 1,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.