SUNE OLSEN HOLDING ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −3 277 681 | −7 041 294 | −1 622 532 | −468 212 | — | −573 284 | 49 479 | −305 500 | −312 266 | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | — | −5 884 023 | −2 786 347 | −10 464 990 | 71 415 487 | −2 010 382 | 5 216 513 | −1 533 481 | 8 958 989 | −39 401 872 | 26 478 900 | 29 788 353 | 9 075 183 |
| Årsresultat | −2 266 552 | −5 884 023 | −2 786 347 | −10 464 990 | 71 143 212 | −1 771 017 | 5 233 523 | −1 340 931 | 9 589 883 | −38 280 795 | 26 713 199 | 30 150 114 | 9 075 183 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 7 218 872 | 10 399 114 | 32 950 207 | 53 091 880 | 67 859 082 | 11 134 760 | 15 483 105 | 9 060 214 | 24 094 065 | 31 439 669 | 89 197 491 | 72 053 516 | 51 819 747 |
| Egenkapital | 6 940 168 | 9 206 720 | 32 590 743 | 52 235 183 | 67 700 173 | 10 556 961 | 13 327 979 | 8 094 456 | 21 435 387 | 28 146 487 | 83 103 308 | 63 383 998 | 37 035 674 |
| Sum gjeld | 278 704 | 1 192 394 | 359 464 | 856 697 | 158 909 | 577 799 | 2 155 126 | 965 758 | 2 658 678 | 3 293 182 | 6 094 183 | 8 669 518 | 14 784 073 |
| Kortsiktig gjeld | 278 704 | 1 192 394 | 359 464 | 856 697 | 158 909 | 577 799 | 2 155 126 | 965 758 | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 96,1 % | 88,5 % | 98,9 % | 98,4 % | 99,8 % | 94,8 % | 86,1 % | 89,3 % | 89 % | 89,5 % | 93,2 % | 88 % | 71,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.