VENG INVEST ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −18 563 | −15 522 | −6 091 | −7 234 | −6 971 | −5 365 | −5 778 | 6 796 | −7 899 | −12 184 | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | −14 008 | 219 328 | 97 220 | 115 286 | 137 139 | 181 204 | 19 144 | 69 966 | 290 342 | −242 514 | — | — | — | — |
| Årsresultat | −22 016 | 179 376 | 73 614 | 89 810 | 106 977 | −187 296 | 34 185 | 383 561 | 290 342 | −242 514 | −11 213 | 1 855 039 | 499 225 | 456 283 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 552 646 | 2 923 525 | 2 788 110 | 2 781 288 | 2 761 303 | 2 680 690 | 2 828 120 | 2 783 911 | 2 265 066 | 2 348 598 | 2 664 228 | 3 282 597 | 1 731 242 | 1 423 386 |
| Egenkapital | 2 477 211 | 2 843 227 | 2 724 851 | 2 710 137 | 2 677 527 | 2 627 050 | 2 814 346 | 2 780 161 | 2 223 871 | 2 311 714 | 2 654 228 | 2 665 441 | 1 618 402 | 1 315 777 |
| Sum gjeld | 75 435 | 80 298 | 63 259 | 71 151 | 83 776 | 53 640 | 13 774 | 3 750 | 41 195 | 36 884 | 10 000 | 617 156 | 112 840 | 107 609 |
| Kortsiktig gjeld | 75 435 | 41 115 | 41 045 | 46 262 | 53 614 | 13 776 | 13 774 | 3 750 | 41 195 | 36 884 | 10 000 | 617 156 | 112 840 | 107 609 |
| Egenkapitalandel | 97 % | 97,3 % | 97,7 % | 97,4 % | 97 % | 98 % | 99,5 % | 99,9 % | 98,2 % | 98,4 % | 99,6 % | 81,2 % | 93,5 % | 92,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.