H.C. HOLDING ApS AF 1.5.2000
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −168 548 | −90 928 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | −10 538 |
| Resultat før skatt | 429 152 | 10 600 019 | 3 295 381 | 820 356 | 4 930 153 | 1 658 177 | 1 459 378 | 42 357 | 382 670 | 1 329 298 | 651 856 | 877 970 | 1 529 780 |
| Årsresultat | 145 550 | 10 417 133 | 3 165 405 | 923 898 | 4 755 583 | 1 668 774 | 1 325 310 | 97 331 | 334 176 | 1 254 542 | 703 838 | 867 876 | 1 516 200 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 34 518 279 | 35 625 556 | 26 443 848 | 24 609 266 | 23 379 159 | 19 160 403 | 18 078 329 | 16 680 186 | 16 688 655 | 16 457 879 | 15 377 391 | 14 698 678 | 13 929 402 |
| Egenkapital | 34 231 018 | 34 212 068 | 24 794 935 | 23 129 530 | 22 320 032 | 18 564 449 | 17 895 675 | 16 678 365 | 16 686 834 | 16 456 058 | 15 302 716 | 14 698 678 | 13 929 402 |
| Sum gjeld | 287 261 | 1 413 488 | 1 648 913 | 1 479 736 | 1 059 127 | 595 954 | 182 654 | 1 821 | 1 821 | 1 821 | 74 675 | — | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 287 261 | 1 413 488 | 1 648 913 | 1 479 736 | 1 059 127 | 595 954 | 182 654 | 1 821 | 1 821 | 1 821 | 74 675 | — | 0 |
| Egenkapitalandel | 99,2 % | 96 % | 93,8 % | 94 % | 95,5 % | 96,9 % | 99 % | 100 % | 100 % | 100 % | 99,5 % | 100 % | 100 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.