JAN LARSEN HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −49 827 | −15 888 | −271 297 | −38 941 | −8 850 | −8 840 | −7 751 | −7 238 | −7 827 | −3 800 | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 128 946 | 504 409 | 208 993 | −496 035 | 847 393 | 211 671 | 171 497 | 93 035 | 137 494 | −206 134 | — | — | — | — |
| Årsresultat | 100 082 | 440 565 | 91 435 | −424 765 | 809 047 | 198 603 | 163 269 | 110 503 | 114 700 | −193 130 | 159 108 | 90 394 | 254 268 | 91 769 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 341 546 | 2 369 428 | 2 062 363 | 3 534 254 | 3 440 267 | 1 602 546 | 1 515 434 | 1 450 689 | 1 529 728 | 1 405 239 | 1 699 569 | 1 640 136 | 1 655 142 | 1 429 781 |
| Egenkapital | 2 029 460 | 2 064 378 | 1 745 813 | 1 654 378 | 2 193 543 | 1 497 496 | 1 409 493 | 1 354 224 | 1 349 521 | 1 338 221 | 1 632 551 | 1 573 243 | 1 581 249 | 1 423 581 |
| Sum gjeld | 312 086 | 305 050 | 316 550 | 1 879 876 | 1 246 724 | 105 050 | 105 941 | 96 465 | 180 207 | 67 018 | 67 018 | 66 893 | 73 893 | 6 200 |
| Kortsiktig gjeld | 312 086 | 305 050 | 316 550 | 1 879 876 | 1 246 724 | 105 050 | 105 941 | 96 465 | 180 207 | 67 018 | 67 018 | 66 893 | 73 893 | 6 200 |
| Egenkapitalandel | 86,7 % | 87,1 % | 84,7 % | 46,8 % | 63,8 % | 93,4 % | 93 % | 93,4 % | 88,2 % | 95,2 % | 96,1 % | 95,9 % | 95,5 % | 99,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.