BANNER BATTERIER DANMARK ApS
Årsregnskap 2013–2026, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2026
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2026
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 921 899 | 791 542 | 1 380 480 | 602 495 | 663 711 | 1 912 814 | 464 353 | 999 989 | −544 812 | 388 290 | — | — | 120 828 | 91 528 |
| Resultat før skatt | 894 364 | 865 119 | 1 208 659 | 48 235 | 646 021 | 1 881 593 | 450 268 | 977 769 | — | — | — | — | 121 768 | 93 976 |
| Årsresultat | 694 076 | 674 519 | 940 113 | 91 511 | 579 602 | 1 540 510 | 426 340 | 761 787 | −455 649 | 265 312 | 241 353 | −52 937 | 50 896 | −6 249 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 11 669 704 | 12 827 560 | 11 130 889 | 16 882 757 | 12 777 398 | 12 741 392 | 10 217 054 | 9 408 554 | 13 960 118 | 11 285 909 | 12 561 783 | 12 842 942 | 12 345 506 | 13 849 963 |
| Egenkapital | 9 791 826 | 9 597 749 | 9 673 232 | 8 733 117 | 9 391 606 | 9 562 000 | 8 021 490 | 8 345 150 | 7 583 361 | 8 039 008 | 7 773 698 | 7 532 347 | 7 585 284 | 7 534 388 |
| Sum gjeld | 1 877 878 | 3 229 811 | 1 457 657 | 8 149 640 | 3 385 792 | 3 179 392 | 2 195 564 | 1 063 404 | 6 376 757 | 3 246 901 | 4 788 085 | 5 310 595 | 4 760 222 | 6 315 575 |
| Kortsiktig gjeld | 1 877 878 | 3 229 811 | 1 457 657 | 8 149 640 | 3 385 792 | 3 179 392 | 2 195 564 | 1 063 404 | 6 376 757 | 3 246 901 | 4 788 085 | 5 310 595 | 4 760 222 | 6 315 575 |
| Egenkapitalandel | 83,9 % | 74,8 % | 86,9 % | 51,7 % | 73,5 % | 75 % | 78,5 % | 88,7 % | 54,3 % | 71,2 % | 61,9 % | 58,6 % | 61,4 % | 54,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.