Ai-Tech A/S
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | 360 914 | 581 085 | 52 896 | 483 037 | 196 566 | 427 626 | 201 362 | 998 324 | 643 687 | 571 324 |
| Resultat før skatt | 339 195 | −197 915 | 1 256 054 | 198 998 | 998 768 | 196 189 | 514 735 | — | 481 275 | 256 134 | 998 261 | 897 644 | 827 108 |
| Årsresultat | 264 572 | −154 569 | 979 722 | 155 240 | 778 906 | 147 211 | 401 479 | 220 789 | 374 458 | 183 270 | 766 311 | 676 013 | 622 651 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 5 775 078 | 5 096 708 | 5 807 637 | 4 558 665 | 4 839 848 | 4 103 537 | 4 019 800 | 4 516 138 | 3 051 113 | 2 683 016 | 3 818 935 | 3 488 952 | 3 328 238 |
| Egenkapital | 4 973 735 | 4 709 164 | 4 905 550 | 3 925 828 | 3 770 588 | 2 991 682 | 2 844 474 | 2 442 995 | 2 222 207 | 1 847 749 | 2 664 479 | 2 398 168 | 2 222 155 |
| Sum gjeld | 801 343 | 387 544 | 902 087 | 632 837 | 1 069 260 | 1 111 855 | 1 175 326 | 2 073 144 | 828 907 | 835 267 | 1 154 456 | 1 090 784 | 1 106 083 |
| Kortsiktig gjeld | 801 343 | 387 544 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 86,1 % | 92,4 % | 84,5 % | 86,1 % | 77,9 % | 72,9 % | 70,8 % | 54,1 % | 72,8 % | 68,9 % | 69,8 % | 68,7 % | 66,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.