SANCHAMAR ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 743 893 | 2 917 669 | 2 934 390 | −3 801 659 | 2 534 046 | 2 489 140 | 3 921 611 | −1 331 024 | 1 587 554 | 959 112 | 1 636 344 | 1 511 756 | 1 307 431 | 2 322 281 |
| Årsresultat | 573 690 | 2 525 840 | 2 886 336 | −3 834 657 | 1 971 932 | 1 935 775 | 3 050 997 | −1 037 967 | 1 235 663 | 744 298 | 1 243 629 | 1 138 351 | 935 461 | 1 774 166 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 28 691 974 | 28 419 509 | 25 432 827 | 23 261 756 | 27 461 794 | 25 832 304 | 25 323 120 | 22 901 459 | 26 055 055 | 26 208 762 | 26 948 898 | 28 267 726 | 29 182 288 | 29 943 863 |
| Egenkapital | 28 456 372 | 27 882 682 | 25 356 842 | 22 470 506 | 26 305 162 | 25 333 230 | 24 897 455 | 22 846 459 | 25 884 425 | 26 148 762 | 26 658 879 | 27 915 251 | 28 776 899 | 29 341 437 |
| Sum gjeld | 235 602 | 536 827 | 75 985 | 791 250 | 1 156 632 | 499 074 | 425 665 | 55 000 | 170 630 | 60 000 | 290 019 | 352 475 | 405 389 | 602 426 |
| Kortsiktig gjeld | 235 602 | 536 827 | 75 985 | 791 250 | 1 156 632 | 499 074 | 425 665 | 55 000 | 170 630 | 60 000 | 290 019 | 352 475 | 405 389 | 602 426 |
| Egenkapitalandel | 99,2 % | 98,1 % | 99,7 % | 96,6 % | 95,8 % | 98,1 % | 98,3 % | 99,8 % | 99,3 % | 99,8 % | 98,9 % | 98,8 % | 98,6 % | 98 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.