W. JOHANSEN HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 167 146 | 172 318 | 271 957 | 8 089 | 1 549 436 | 235 682 | 212 176 | −7 425 | −7 125 | −6 969 | −5 894 | −5 538 | −5 450 | −4 050 |
| Resultat før skatt | 225 485 | 235 256 | 474 684 | 127 786 | 1 248 142 | 87 057 | 470 760 | — | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | 215 380 | 217 876 | 433 078 | 143 967 | 924 903 | 53 238 | 442 896 | −604 924 | 298 663 | 156 546 | 253 349 | 63 409 | 10 276 | 86 073 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 7 005 920 | 7 275 451 | 7 175 844 | 6 610 263 | 6 447 740 | 5 398 183 | 5 449 589 | 1 863 429 | 2 314 898 | 2 001 214 | 1 860 514 | 1 570 082 | 1 407 623 | 1 118 970 |
| Egenkapital | 3 415 234 | 3 334 853 | 3 238 976 | 2 923 698 | 2 894 131 | 2 082 228 | 2 028 991 | 1 586 095 | 2 191 019 | 1 892 356 | 1 735 811 | 1 482 461 | 1 328 802 | 1 048 526 |
| Sum gjeld | 3 590 686 | 3 940 598 | 3 936 868 | 3 686 565 | 3 553 609 | 3 315 955 | 3 420 598 | 277 334 | 123 879 | 108 858 | 124 703 | 87 621 | 78 821 | 70 444 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | 223 907 | 162 410 | 15 836 | 123 879 | 108 858 | 124 703 | 87 621 | 78 821 | 70 444 |
| Egenkapitalandel | 48,7 % | 45,8 % | 45,1 % | 44,2 % | 44,9 % | 38,6 % | 37,2 % | 85,1 % | 94,6 % | 94,6 % | 93,3 % | 94,4 % | 94,4 % | 93,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.