OLSEN HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −13 435 | −11 818 | −11 355 | −8 451 | −13 072 | −9 231 | −8 906 | −2 568 | −62 371 | −39 851 | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 753 789 | −303 590 | 646 678 | −887 482 | 854 027 | 2 020 250 | 520 365 | 450 957 | 388 935 | 3 486 120 | 59 144 | −256 308 | 248 400 | 909 000 |
| Årsresultat | 708 033 | −304 388 | 642 331 | −886 413 | 640 713 | 1 960 103 | 481 900 | 425 986 | 359 673 | 3 467 178 | 52 658 | −258 415 | 241 475 | 890 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 9 619 386 | 9 043 348 | 9 469 362 | 8 944 253 | 10 026 179 | 9 466 653 | 7 597 867 | 7 223 514 | 6 849 859 | 6 551 597 | 3 173 116 | 3 218 257 | 3 575 071 | 4 049 000 |
| Egenkapital | 9 607 881 | 9 034 848 | 9 461 237 | 8 936 705 | 9 937 517 | 9 409 804 | 7 560 302 | 7 186 403 | 6 815 418 | 6 539 145 | 3 160 664 | 3 207 806 | 3 564 621 | 3 420 000 |
| Sum gjeld | 11 505 | 8 500 | 8 125 | 7 548 | 88 662 | 56 849 | 37 565 | 37 111 | 34 441 | 12 452 | 12 452 | 10 451 | 10 450 | 629 000 |
| Kortsiktig gjeld | 11 505 | 8 500 | 8 125 | 7 548 | 88 662 | 56 849 | 37 565 | 37 111 | 34 441 | 12 452 | 12 452 | 10 451 | 10 450 | 629 000 |
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,1 % | 99,4 % | 99,5 % | 99,5 % | 99,5 % | 99,8 % | 99,6 % | 99,7 % | 99,7 % | 84,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.