WARECO INTERNATIONAL A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −217 283 | 711 301 | 1 119 972 | 138 206 | 369 270 | 1 140 613 | 1 264 192 | 1 293 065 | 940 841 | 694 204 | — | 1 047 515 | −700 757 | −341 515 |
| Resultat før skatt | −804 287 | 678 483 | 1 044 699 | 111 232 | 342 255 | 1 073 397 | 1 091 212 | — | — | — | — | 1 013 753 | −726 838 | −513 755 |
| Årsresultat | −661 055 | 522 427 | 793 849 | 75 421 | 249 217 | 827 363 | 851 204 | 910 339 | 450 924 | 521 577 | 203 690 | 760 050 | −562 949 | −380 205 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 13 755 708 | 13 983 347 | 14 973 568 | 13 320 893 | 17 377 873 | 15 715 186 | 13 191 700 | 12 350 351 | 9 752 556 | 10 212 815 | 10 422 887 | 10 163 503 | 8 219 120 | 7 231 723 |
| Egenkapital | 4 703 236 | 5 364 290 | 4 841 864 | 6 348 014 | 6 272 594 | 6 023 377 | 5 196 014 | 4 344 810 | 3 434 471 | 2 983 547 | 2 461 971 | 2 258 281 | 1 498 231 | 2 061 181 |
| Sum gjeld | 9 052 473 | 8 619 057 | 10 131 704 | 6 972 878 | 11 105 279 | 9 691 809 | 7 995 685 | 8 005 541 | 6 318 085 | 7 229 267 | 7 960 916 | 7 905 222 | 6 720 889 | 5 170 542 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | 6 318 085 | 7 229 267 | 7 960 916 | 7 905 222 | 6 720 889 | 5 170 542 |
| Egenkapitalandel | 34,2 % | 38,4 % | 32,3 % | 47,7 % | 36,1 % | 38,3 % | 39,4 % | 35,2 % | 35,2 % | 29,2 % | 23,6 % | 22,2 % | 18,2 % | 28,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.