MICALI EL A/S
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 5 276 360 | 10 742 653 | 5 460 494 | 2 871 982 | 2 384 416 | 2 168 164 | 1 493 299 | 794 397 | −238 368 | 817 109 | 701 831 | 745 252 | 1 608 404 |
| Resultat før skatt | 4 286 383 | 9 907 886 | 5 125 019 | 2 599 074 | 2 193 841 | 2 077 162 | 1 444 366 | 718 368 | −293 950 | 802 340 | 682 886 | 755 006 | 1 613 033 |
| Årsresultat | 3 278 677 | 7 661 736 | 3 948 904 | 1 998 019 | 1 686 402 | 1 595 826 | 1 099 872 | 540 200 | −250 788 | 609 085 | 508 540 | 547 658 | 1 176 652 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 58 527 779 | 48 629 345 | 27 563 381 | 18 264 152 | 11 907 573 | 13 453 464 | 13 957 569 | 9 187 463 | 8 872 548 | 9 179 256 | 9 487 772 | 9 896 463 | 11 334 260 |
| Egenkapital | 13 223 738 | 12 195 062 | 5 533 325 | 2 584 421 | 2 186 402 | 4 839 592 | 4 243 766 | 3 643 894 | 3 103 694 | 4 354 482 | 4 745 397 | 4 736 857 | 6 189 199 |
| Sum gjeld | 45 304 041 | 36 434 283 | 22 030 056 | 15 679 731 | 9 721 171 | 8 613 872 | 9 713 803 | 5 543 569 | 5 768 854 | 4 824 774 | 4 742 375 | 5 159 606 | 5 145 061 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 5 145 061 |
| Egenkapitalandel | 22,6 % | 25,1 % | 20,1 % | 14,2 % | 18,4 % | 36 % | 30,4 % | 39,7 % | 35 % | 47,4 % | 50 % | 47,9 % | 54,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.